30 czerwca w Warszawie odbyło się wyjątkowe spotkanie wieńczące mazowiecką edycję plebiscytu „Kobiety z pasją” – inicjatywy, która w świetle reflektorów stawia kobiety z niepełnosprawnościami, będące symbolem siły, niezależności i zaangażowania. Laureatki i wyróżnione kobiety udowodniły, że pasja nie zna barier, a życie – nawet jeśli niesie wyzwania – może być pełne światła, celu i spełnienia.
„Nie czujemy się osobami z niepełnosprawnościami. Żyjemy pełnią życia i cieszymy się, że możemy robić to, co po prostu lubimy”.
podkreślały z uśmiechem laureatki.
Agata Zakrzewska – charyzmatyczna wokalistka estradowa, muzykolożka i trenerka wokalna – zachwyca łączeniem klasyki z rozrywką i prowadzeniem autorskich warsztatów.
Joanna „Ida” Żmijewska – autorka powieści historycznych, nagradzana za literacki kunszt i wierne oddanie realiów XIX wieku – tworzy z miłości do historii Warszawy.
Justyna Kucińska od lat zmienia system – jako prezeska fundacji i ekspertka ds. dostępności współtworzy przepisy, szkoli, edukuje i działa, by świat był bardziej sprawiedliwy i otwarty.
Angelina Ziembińska – edukatorka i blogerka – zmieniła diagnozę w siłę, stając się dla tysięcy osób z cukrzycą przewodniczką, inspiracją i głosem.
Aleksandra Rzeszutko to uosobienie sportowej determinacji – triathlonistka, maratonka, zdobywczyni Antarktydy i siedmiu kontynentów, która swoją energią zaraża także innych, angażując się w działania charytatywne.
Agnieszka Gryczka – redaktorka i wykładowczyni – łączy precyzję prawniczki z wrażliwością mentorki, wspierając studentów i rozwijając projekty edukacyjne z ogromnym zaangażowaniem.
Joanna Puchała, zachwyca na scenie – jako aktorka i performerka szuka nowych języków opowieści, budując mosty między kulturą, sztuką a społecznym zaangażowaniem.
- Kultura i sztuka: Agata Zakrzewska
- Działalność społeczna: Justyna Kucińska
- Sport: Aleksandra Rzeszutko
- Biznes: Agnieszka Gryczka
- Angelinie Ziembińskiej za jej pasję i zaangażowanie w upowszechnianie wiedzy o zdrowiu i życiu z cukrzycą,
- Joannie Żmijewskiej za wierne obrazowanie realiów historycznych,
O Plebiscycie
Możliwość bycia częścią tego projektu oraz poznania tych kobiet była dla mnie prawdziwym zaszczytem. To osoby, które zachwycają pasją, siłą i sercem. Myślę, że ich historie inspirują – nie tylko studentów czy organizatorów, ale każdego, kto miał szansę je poznać.
podkreśla Anna Lewandowska, dyrektorka ds. rozwoju Uniwersytetu WSB Merito Warszawa, członkini kapituły plebiscytu.
Laureatki Plebiscytu udowadniają swoimi działaniami, że niepełnosprawność nie definiuje marzeń ani możliwości. To co inspirujące, pasjonujące i co nas wszystkich motywuje do działania i realizacji celów, jest w nas samych i w naszych głowach. Takiej otwartości i pasji szczerze gratuluję naszym uczestniczkom.
podsumowuje Dobrosława Choryńska-Chudy, Kierownik Akademickiego Biura Karier oraz Pełnomocniczka Rektora Uniwersytetu Civitas ds. Osób z Niepełnosprawnościami na Uniwersytecie Civitas.




