Ekspertka Uniwersytetu Civitas ds. terroryzmu, radykalizacji i bezpieczeństwa kulturowego. Badaczka regionu MENA i autorka publikacji o ekstremizmie islamskim i propagandzie Daesh.
Doktorka nauk społecznych w dyscyplinie nauk o obronności, kierowniczka Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Civitas.
Specjalizuje się w problematyce terroryzmu islamskiego, ekstremizmu i radykalizacji, a także kulturze i religii świata arabskiego. Ekspertka ds. prowadzenia operacji militarnych w środowiskach odmiennych kulturowo (High Risk Area), z doświadczeniem szkoleniowym m.in. dla KFOR, EULEX, FRONTEX, CEPOL, UNESCO oraz służb mundurowych. Współpracuje z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi, w tym z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego i konsorcjum MIRAD.
Członkini RAN (Radicalisation Awareness Network), Society for Libyan Studies (The British Academy), oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Stypendystka MNiSW dla wybitnych młodych naukowców (2017–2020), profesorka wizytująca w Heidelberg Skopje (2023–2025).
Autorka licznych publikacji z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, radykalizacji i polityki wobec regionu MENA. Obecnie prowadzi projekt badawczy nt. dezinformacji i wizerunku Polski w państwach Globalnego Południa (MENA) w ramach Dyplomacji Publicznej MSZ.
Komentuje w mediach tematy związane z:
- radykalizacją i ekstremizmem (w tym islamskim),
- terroryzmem, propagandą i powracającymi bojownikami (Foreign Terrorist Fighters),
- polityką bezpieczeństwa w regionie MENA i na Bałkanach,
- kulturą i religią świata arabsko-muzułmańskiego,
- zagrożeniami w kontekście operacji wojskowych i misji międzynarodowych,
- dezinformacją i percepcją Polski w państwach Globalnego Południa.
Jesteś zainteresowana/y współpracą z ekspertką? Skontaktuj się z: