Jak technologia spotyka naukę w duchu unowocześniania edukacji i zaangażowania obywatelskiego.
Polska firma technologiczna SentiOne oraz Uniwersytet Civitas nawiązują strategiczną współpracę, łącząc potencjał technologii nasłuchu społecznego oraz AI z zapleczem intelektualnym młodego środowiska akademickiego.
Dane + Ekspertyza = Nowa jakość w debacie publicznej
Zbieranie odpowiednich danych to sztuka sama w sobie, choć nie jest ona samowystarczalna, bo trzeba umieć je zinterpretować i opowiedzieć ich historię. Sztuczna inteligencja jest jednym z rozwiązań, ale wierzymy, że w ramach kompleksowego podejścia do tak złożonej kwestii jak polityczne sentymenty potrzeba spojrzenia, które właśnie wnosi do naszej współpracy Uniwersytet Civitas: kompetencje eksperckie, refleksję i przede wszystkim odpowiedzialność społeczną.
Jan Kołątaj, Country Manager w SentiOne
Nie tylko projekt, ale strategiczna współpraca
- Wspólne publikacje naukowe oparte na danych pozyskanych przez SentiOne;
- Warsztaty i seminaria dla studentów, m.in. z zakresu monitoringu mediów, AI i analizy danych;
- Dostęp do narzędzi SentiOne dla studentów UC na potrzeby dydaktyczne Pogłębione analizy jakościowe prowadzone przez kadrę naukową Uniwersytetu Civitas na podstawie danych zebranych przez SentiOne;
- Wspólne występy w mediach – w tym podcasty, wywiady czy webinaria z udziałem przedstawicieli obu instytucji.
Technologia w służbie obywatelskości
Nasza uczelnia to miejsce dialogu, otwartości i zaangażowania. Współpraca z SentiOne pokazuje, że nauka i biznes mogą mówić wspólnym językiem. Cieszymy się, że nasi eksperci i studenci będą częścią tego ważnego projektu.
dr. hab. Paweł Matuszewski, prof. UC